Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Втор пораз на македонските одбојкари на турнирот Чајка

Селекцијата на Бугарија и во вториот натпревар што се играше во рамките на турнирот “Бранко Хаџииљоски-Чајка” ја совлада репрезентацијата на Македонија. Овој пат гостите славеа со 3:1 по сетови 17:25, 25:18, 25:22, 25:22.

Според договорот меѓу националните федерации по празниците нашите одбојкари ќе патуваат во Софија каде ќе одиграат уште две контролни средби кои ќе

бидат последен тест пред стартот на квалификациите за Европското првенство што ќе се одржат во Скопје, а противници ни се репрезентациите на Турција и Босна и Херцеговина.

ФОТО: Игор Паневски

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе