Вести Временска прогноза

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 9.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 9 до 18°C, а максималната од 27 до 36°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

6 Берово, 8 Попова Шапка, 9 Маврови Анови, Крива Паланка, 10 Битола, Крушево, 11 Охрид, Претор, 12 Скопје-Петровец, Тетово, Прилеп, Виница, 13 Штип, Струмица, Куманово, Демир Капија, 14 Кавадарци, 15 Скопје-Зајчев Рид, Велес, 18 Дојран, 19  Гевгелија

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе