Вести Временска прогноза

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд – Временска прогноза за 19.4.2024

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 1 до 7°C, а максималната од 13 до 18°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

-3 Попова Шапка, -1 Лазарополе, 0 Маврови Анови, 2 Крушево, 4 Крива Паланка, Виница, 5 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Претор, Куманово, 6 Скопје-Петровец, Берово, Охрид, Битола, Штип, Струмица, 7 Прилеп, Велес, Кавадарци, 8 Демир Капија, Дојран, 9 Гевгелија.

Наврнат воден талог за изминатите 24 часа до 7 часот (во л/м²)

32 Виница, 25 Берово, 19 Лазарополе, 16 Радовиш Пожар, 15 Штип, Маврови Анови, 14 Охрид, 13 Крушево, 12 Крива Паланка, Попова Шапка, 11 Струмица, 10 Претор, 9 Скопје-Петровец, 8 Гевгелија, Дојран, 7 Куманово, Пожаране, 6 Демир Капија, Тетово, 5 Ѓуриште, 4 Скопје-Зајчев Рид, Велес, 3 Кавадарци, 2 Прилеп.

Температура на вода, измерена во 7:30 часот (во °C)

Охридско Езеро 14.5, Преспанско Езеро 13.5, Дојранско Езеро 22.4.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно, сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 23.5.2024

Дејан Дејан

Норвешка е првата европска земја која е подготвена да го уапси Нетанјаху

Дејан Дејан

Норвешка и Ирска денеска ќе признаат независна палестинска држава

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе