Вести Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи – Временска прогноза за 18.4.2024

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен западен ветер.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 4 до 9°C, а максималната од 12 до 20°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

5 Попова Шапка, 6 Лазарополе, 8 Маврови Анови,  Крушево, 10 Охрид, 11 Куманово, Берово, Крива Паланка, Претор, Прилеп, 12 Скопје-Петровец, Битола, Тетово, Виница, 13 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Велес, Дебар, 14 Струмица, Кавадарци, 15 Демир Капија, Гевгелија.

Наврнат воден талог за изминатите 24 часа до 7 часот (во л/м²)

22 Претор, 17 Охрид, 14 Тополчани, 12 Лазарополе, Прилеп, 11 Крушево, 10 Битола, 7 Штип, 6 Виница, 5 Дебар, Маврови Анови, 4 Берово, 3 Попова Шапка, 2 Тетово, Крива Паланка, Куманово, Демир Капија, Ѓуриште, 1 Скопје-Петровец, Кавадарци, Велес, Пожаране.

Температура на вода, измерена во 7:30 часот (во °C)

Охридско Езеро 14.5, Преспанско Езеро 13.5, Дојранско Езеро 22.4.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе