Вести Временска прогноза

Променливо облачно и нестабилно – Временска прогноза за 17.4.2024

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално, особено попладне, врнежите ќе бидат обилни во форма на невреме, проследени со грмежи и силен ветер (над 70 км/час).

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни, проследени со засилен ветер и услови за ретки грмежи.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 8 до 13°C, а максималната од 15 до 23°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

7 Берово, 8 Лазарополе, 10 Охрид, Крива Паланка, Попова Шапка, 11 Маврови Анови,  Дебар, Претор, 12 Скопје-Петровец, Струмица, Демир Капија, 13 Битола,  Штип, Велес, Прилеп, Гевгелија, Кавадарци, Куманово, 14 Крушево, Виница, 15 Скопје-Зајчев Рид, Тетово.

Температура на вода, измерена во 7:30 часот (во °C)

Охридско Езеро 13.0, Преспанско Езеро 12.5, Дојранско Езеро 20.4.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе