Вести Временска прогноза

Кулминација на топлиот бран, наместа со температура до 32°C – Временска прогноза за 15.4.2024

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје претежно сончево и многу топло со умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 4 до 13°C, а максималната од 26 до 32°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

2 Берово, 4 Лазарополе, 6 Крива Паланка, Маврови Анови, Попова Шапка, 8 Тетово, Претор, Битола, Штип, 9 Скопје-Петровец, Демир Капија, Крушево, 10 Охрид, Прилеп, Струмица, Куманово, 11 Виница, Велес, Кавадарци, 12 Скопје-Зајчев Рид, 16 Дојран, 17 Гевгелија.

Температура на вода, измерена во 7:30 часот (во °C)

Охридско Езеро 13.0, Преспанско Езеро 12.5, Дојранско Езеро 20.4.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе