Вести Временска прогноза

Сончево и топло – Временска прогноза за 14.4.2024

Сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во Скопје сончево, топло и претежно тивко.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 4 до 13°C, а максималната од 25 до 30°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

4 Берово, 5 Лазарополе, 6 Попова Шапка, Маврови Анови, 8 Битола, Претор, 9 Охрид, Тетово, Струмица, 10 Скопје-Петровец, Штип, Крива Паланка, Демир Капија, Прилеп, Дебар, Крушево, 12 Виница, Гевгелија, Кавадарци, 14 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, Дојран, 15 Велес.

Температура на вода, измерена во 7:30 часот (во °C)

Охридско Езеро 13.0, Преспанско Езеро 12.0, Дојранско Езеро 20.0.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(Фото) Во Ларце се гласа без проблеми – до 9 часот гласале 100 избирачи од 993 во избирачкиот список

Дејан Дејан

Стабилно, сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 23.5.2024

Дејан Дејан

Норвешка е првата европска земја која е подготвена да го уапси Нетанјаху

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе