Вести Временска прогноза

Сончево и топло со мала локална облачност – Временска прогноза за 13.4.2024

Сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 4 до 10°C, а максималната од 23 до 29°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

0 Берово, 5 Маврови Анови, Попова Шапка, 6 Крива Паланка, Битола, 7 Демир Капија, Тетово, 8 Скопје-Петровец, Штип, Претор, 9 Охрид, Крушево, 10 Гевгелија, Дебар, 11 Скопје-Зајчев Рид, Кавадарци, Дојран, 12 Прилеп, Куманово, 13 Велес.

Температура на вода, измерена во 7:30 часот (во °C)

Охридско Езеро 13.0, Преспанско Езеро 12.0, Дојранско Езеро 20.0.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Норвешка е првата европска земја која е подготвена да го уапси Нетанјаху

Дејан Дејан

Норвешка и Ирска денеска ќе признаат независна палестинска држава

Дејан Дејан

Парламентарни избори 2024 – денеска се прегласува на седум избирачки места

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе