Вести Спорт Фудбал

Раководството на Арсенал сака да потпише нов договор со Артета

Раководството на Арсенал е задоволно од работата на главниот тренер Микел Артета.

Според новинарот Фабрицио Романо, клубот има намера на шпанскиот стручњак да му понуди нов долгорочен договор. И Артета сака да остане во тимот и е подготвен да ја продолжи соработката.

Под водство на Артета, Арсенал е врвот  на  табелата во Премиер лигата оваа сезона и по период од 14 сезони се најде во четвртфиналето  во Лигата на шампионите  .

Артета е на чело на Арсенал од декември 2019 година. Сегашниот договор му е со важност до јуни 2025 година

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе