Вести Спорт Фудбал

„Марка“: Мбапе потпиша договор со Реал Мадрид на почетокот на февруари

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе потпиша договор со Реал Мадрид во првата недела од февруари 2024 година, пишува Шпанска „Марка“. Договорот на Французинот со мадридскиот клуб е на пет години.

Мбапе одбил бонус од 80 милиони евра за верност од ПСЖ за да премине во Реал Мадрид. Тој изјави и дека својата иднина ќе ја соопшти пред почетокот на Европското првенство во 2024 година.

Во оваа сезона Мбапе одигра 39 натпревари на кои постигна 39 голови и 8 асистенции. Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 180 милиони евра

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе