Вести Спорт Фудбал

Челзи ќе му понуди нов договор на Палмер

Челзи планира да му понуди нов договор на играчот од средниот ред Кол Палмер, објави лондонски Телеграф.

Според истиот извор, раководството на клубот од западен Лондон сака да го награди 21-годишниот англиски репрезентативец за добрите игри оваа сезона со продолжување на соработката.

Палмер дојде во Челзи од Манчестер Сити во септември минатата година.

За „сините“ забележа 35 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи 16 гола и 12 асистенции.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе