Спорт Фудбал

Нејмар заработува колку цел тим на Аталанта

Во пресрет на четврт-финалното соочување меѓу Пари Сен Жермен и Аталанта, италијанските медиуми објавија интерсен податок според кој Нејмар заработува идентична сума со комплетниот буџет за плати на фудбалерите од Бергамо.

Бразилецот од францускиот шампион годишно инкасира 36 милиони евра колку што во Аталанта заработуваат 22-ца играчи од првиот тим.

Највисоки плати во составот од Италија имаат Папу Гомез, Јосип Иличич и Дуван Запата кои без бонуси вкупно добиваат 1,2 милиони евра.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе