Спорт Фудбал

Македонските претставници патуваат во Азербејџан и Ерменија

Шкендија, Шкупи и Ренова ги добија противниците за првото квалификациско коло во Лига Европа, а познат е можниот противник на Силекс во случај нашиот претставник да успее да ја мине првата пречка во Лигата на шампионите.

Шкендија во првиот настап сезонава во Лига Европа за противник го има Сумгаит Сити од Азербејџан, Ренова ќе се сретне со претставникот на Ерменија, Алашкерт додека Шкупи исто така патува во Азербејџан и ќе игра против Нефчи. Сите натпревари се играат на 27 овој месец.

Силекс доколку успее да ја мине првата пречка во квалификациите, Карабаг во следната рунда ќе се соочи со победникот од дуелот Шериф – Фола Еш.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе