Спорт Фудбал

Двајца позитивни на Ковид 19 во Атлетико Мадрид

Во пресрет на продолжението на сезоната во Лигата на шампионите и дуелот против Лајпциг што ќе се одигра на 13 овој месец, мадридски Атлетико се соочува со големи проблеми.

Шпанскиот клуб потврди дека по последното тестирање два резултати се позитивни на Ковид 19, но нема информација дали станува збор за фудбалери, членови на стручниот штаб или помошниот персонал.

Од клубот соопштија дека заразените се во изолација, а денеска треба да се направи уште едно тестирање по што ќе се знае и дефинитивниот список на патници за Лисабон.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Германците незапирливи на отварањето на Европското првенство

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Радост, тага, солзи, мешани емоции на тартанот на Олимпико во Рим

Дејан Дејан

На повидок големо предавство: Хезоња од Реал Мадрид се сели во Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе