Спорт Фудбал

Фудбалот се враќа на терените во Македонија

По четири месеци пауза фудбалот повторно ќе се врати на терените во земјава. Фудбалската федерација ги утврди термините за одигрување на бараж мечевите за пласман во втората лига.

Денеска беа одредени двојките за пополнување на втората фудбалска лига. На седми овој месец на Градскиот стадион во Тетово Чаклани ќе се соочи со Фортуна, три дена подоцна Чаклани игра против Велешта додека на 13 јули Велешта се среќава со Фортуна.

На 10 јули во Штип, Росоман за противник ја има Слога од Виница. Сите натпревари стартуваат од 17 часот и ќе се играат без присуство на гледачи, а клубовите се должи да ги почитуваат сите мерки и препораки што се наоѓаат во Протоколот за заштита на здравјето.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Англичаните ќе поделат 14 милиони фунти

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе