Спорт Фудбал

Откажан Супер купот во Португалија

Мечот од Супер купот на Португалија меѓу Порто и Бенфика кој требаше да се одржи на 24 мај, а беше одложен поради епидемијата со Ковид 19 и беше предвиден за 1 следниот месец дефинитивно е откажан.

Во истиот термин ќе се одржи финалето на националниот куп во кој треба да се сретнат истите ривали кои воедно се борат и за трофејот во првенството каде Порто има шест бода предност во однос на ривалот од Лисабон.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе