Спорт Фудбал

Голем број фудбалери останаа без ангажман во Англија

Од вчера 127 фудбалери во Премиер лигата ги завршија своите обврски кон клубовите и можат да ја сменат средината без обештетување. Бројката ќе беше поголема, но мал дел од нив добија понуди за краткорочно продолжување на соработката и во екипите ќе останат до крајот на продолжението од сезоната.

Меѓу оние кои ќе имаат ангажман уште неколку недели, а потоа ќе имаат статус на слободни играчи се Давид Силва од Манчестер Сити, Педро и Вилијан од Челзи како и играчот на Ливерпул, Адам Лалана.

Едно од најзвучните имиња кои останаа без ангажман е поранешниот голман на англиската репрезентација Џо Харт, кој не доби продолжување на договорот со Барнли, а без ангажман е и поранешниот бек на Ливерпул, Натаниел Клајн.

Без договор останаа уште Педро Забалета од Вест Хем, Арон Ленон во Барлни и Умар Ниасе од Евертон.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе