Временска прогноза

Утрото ведро и студено, преку денот сончево со умерена облачност – Временска прогноза за 26.4.2024

Утрото ведро и студено, преку денот сончево со умерена облачност. Попладне во планинските региони ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Информации од ова утро: 25.4.2024 год

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

-1 Попова Шапка, 0 Лазарополе, 3 Маврови Анови, 4 Крушево, 6 Охрид, Берово, Претор, Крива Паланка, 7 Битола, Дебар, 8 Тетово, Прилеп, 9 Куманово, Штип, Виница, 10 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Кавадарци, Струмица, Демир Капија Дојран, 11 Гевгелија, 12 Велес.

 

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 08 часот (во l/m2)

7 Претор, 3 Охрид, 2 Попова Шапка, Маврови Анови, Крушево, Лазарополе, Дебар, 1 Крива Паланка, Прилеп, Пожаране, Тополчани.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на некои места нестабилно – Временска прогноза за 28.5.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локална нестабилност – Временска прогноза за 27.5.2024

Дејан Дејан

Променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи – Временска прогноза за 26.5.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе