Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 22.4.2024

Новата работна седмица ќе ја отпочнеме со стабилна временска состојба. Ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на некои места нестабилно – Временска прогноза за 28.5.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локална нестабилност – Временска прогноза за 27.5.2024

Дејан Дејан

Променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи – Временска прогноза за 26.5.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе