Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд – Временска прогноза за 24.4.2024

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, на некои места пообилни и поројни, проследени со појава на грмежи и засилен ветер. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно, сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 23.5.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 22.5.2024

Дејан Дејан

Преку ден со сонце и топло, попладне нестабилно – Временска прогноза за 21.5.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе