Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 20.4.2024

Првиот ден од викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне во источните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови од западен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.

Информации од ова утро: 19.4.2024 год

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

-4 Попова Шапка, -1 Берово, Лазарополе, 0 Маврови Анови, 1 Крива Паланка, Крушево, 2 Скопје-Петровец, 3 Претор, Штип, Демир Капија, Виница, Струмица, 4 Охрид, Битола, 5 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Кавадарци, Велес, Дебар, 6 Прилеп, Куманово, Гевгелија, 8 Дојран.

 

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2)

6 Охрид, 5 Лазарополе, 4 Крушево, 3 Скопје-Петровец, 2 Дебар, Маврови Анови, Попова Шапка, Велес, 1 Скопје-Зајчев Рид, Претор, Прилеп, Демир Капија, Кавадарци, Пожаране, Ѓуриште.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно, сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 23.5.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 22.5.2024

Дејан Дејан

Преку ден со сонце и топло, попладне нестабилно – Временска прогноза за 21.5.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе