Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Бриж по втор пат подобар од ПАОК за пласман во полуфинале

Фудбалерите на Бриж се пласираа во полуфиналето од Конференциската лига на УЕФА откако и во реваншот во Солун беа поуспешни од ПАОК.

Белгискиот состав овој пат славеше со 2:0, а стрелец на двата погодоци беше поранешниот фудбалер на Барселона, Феран Јутгла кој се запиша во листата на стрелците во 33. и 45. минута.

Противник на Бриж во полуфиналето ќе му  биде Фиорентина, а во вториот дуел се соочуваат Астон Вила и Олимпијакос.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе