Спорт Фудбал

Наполи се договори со Џонатан Дејвид од Лил

Џонатан Дејвид ќе биде замената за Виктор Озимен во нападот на Наполи ова лето. Нигериецот е на добар пат да си замине од стадионот „Диего Армандо Марадона“ и тоа за обешетување од преку 100 милиони евра.

Наполи е подготвен половина од овие пари да ги инвестира во Дејвид од тимот на Лил. Канаѓанецот наводно веќе ги договорил личните услови со италијанскиот тим и ќе потпише петгодишен договор вреден 3 милиони евра по сезона.

Дејвид сезонава во Лига 1 на 28 натпревари има 16 голови.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе