Спорт Фудбал

Леверкузен е подготвен да ја продаде својата ѕвезда, но само за 150 милиони евра

Флоријан Вирц е еден од клучните играчи на Баер Леверкузен во историската сезона во која тимот за прв пат стана шампион во Бундеслигата и тоа на пет кола до крајот. Иако „фармацевтите“ сакаат да го задржат во своите редови, извршниот директор Фернандо Каро вели дека сепак германскиот репрезентативец има цена.

Клубот ќе размисли да го продаде Вирц ако пристигне понуда од 150 милиони евра. Младиот 20-годишен фудбалер веќе изрази желба да остане во Леверкузен барем уште една сезона, но огромна понуда за негов трансфер може да промени многу работи.

Сезонава во Бундеслигата, Вирц има 29 натпревари и 11 голови.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе