Временска прогноза

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне и во текот на ноќта локални врнежи од дожд – Временска прогноза за 16.4.2024

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, проследени со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот ќе има повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Информации од ова утро: 15.4.2024 год.

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

3 Берово, 6 Струмица, 7 Скопје-Петровец, Тетово, Демир Капија, Лазарополе, 8 Крива Паланка, Битола, Велес, 9 Претор, Прилеп, Штип, Гевгелија, 10 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Куманово, Дојран, Маврови Анови, Дебар, Попова Шапка, Кавадарци, 12 Виница, Крушево.

Температура на вода (измерена во 7:30)

Охридско Езеро 13.0,

Преспанско Езеро 12.5,

Дојранско Езеро 20.4.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на некои места нестабилно – Временска прогноза за 28.5.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локална нестабилност – Временска прогноза за 27.5.2024

Дејан Дејан

Променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи – Временска прогноза за 26.5.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе