Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Градското дерби за Работнички, Вардар се врати на Градски

Дваесет и седмото коло во домашниот фудбалски шампионат го одбележа дуелот на градските ривали Работнички и Вардар.

По двата порази во првиот дел од првенството, Работнички успеа да го совлада Вардар со 2:0 и да освои значајни бодови во трката за опстанок во елитното друштво.

Головите беа дело на Димитар Тодоровски во 75. и Адтхе Мазари во четвртата минута од судиското надополнување.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе