Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Словенија убедлива во дуелот против македонските фудбалерки

Женската фудбалска репрезентација на Македонија во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство, Лига Ц на домашен терен е совладана од Словенија со 5:0.

Гостинките ја оправдаа фаворитската улога и на дуелот на теренот на Тренинг центарот Петар Милошевски беа супериорни во соочувањето со македонската селекција и сосема заслужено стигнаа до убедлива победа.

Македонија по две одиграни кола има три бода, а во следниот циклус натпревари не очекуваат дуели против Молдавија.

Првиот е на 31 мај во Скопје, а четири дена подоцна гостуваме во Кишињев.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФОТО галерија: Историски триумф на Тиквеш во Купот на Македонија

Дејан Дејан

Бостон со победа против Индијана го отвори финалето на Истокот

Дејан Дејан

Милевски повика 27 фудбалери за пријателските со Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе