Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Ракометарките триумфално го заверија местото меѓу европската елита

Во последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство, македонската женска ракометна репрезентација ја совлада Литванија со 34:24.

Со овој триумф нашиот состав го потврди второто место во групата и обезбеди ново учество во завршницата на континенталните шампионати.

Најефикасни во репрезентацијата на Македонија беа Андреа Седлоска и Емилијана Ризоска кои шест пати се запишаа во листата на стрелците додека Ива Младеновска постигна четири погодоци.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФОТО галерија: Историски триумф на Тиквеш во Купот на Македонија

Дејан Дејан

Бостон со победа против Индијана го отвори финалето на Истокот

Дејан Дејан

Милевски повика 27 фудбалери за пријателските со Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе