Спорт Фудбал

Реал Мадрид подготвува понуда за најталентираниот играч на Лил

Фудбалерот на Лил, Лени Јоро е еден од приоритетните трансфери за Реал Мадрид летово. Се работи за 18-годишен централен дефанзивец, кој е трансфер-цел и на неколку други европски гиганти како ПСЖ, Баерн Минхен и неколку премиерлигаши.

Неговиот договор со Лил истекува во јуни 2025 година, па затоа Реал Мадрид сака да го доведе уште ова лето и е подготвен да плати обештетување. Јоро е заинтересиран за трансфер во Мадрид, бидејќи клубот не се плаши да им даде шанса на младите играчи, како што тоа беше случај во минатото со Рафаел Варан, а во поново време со Едуардо Камавинга, Винисиус Жуниор и Родриго.

„Кралевите“ ќе испратат понуда од околу 30 милиони евра за младиот дефанзивец.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пиоли сигурно добива отказ: Милан назначува поранешен играч на кормилото

Desk

Холанѓанец ќе го наследи Јирген Клоп на клупата на Ливерпул

Desk

ПСЖ е подготвен да плати 200 милиони евра за тинејџер на Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе