Спорт Фудбал

Манчестер јунајтед е заинтересиран за фудбалер на Бенфика, кој вреди 100 милиони евра

Во Манчестер јунајтед летово ќе има многу промени во играчкиот кадар. Главни за трансфери во клубот ќе бидат луѓето поставени од новиот акционер сер Џим Ретклиф, па се очекува на „Олд Трафорд“ да пристигнат многу нови лица.

Шпекулациите се дека приоритетен трансфер на Јунајтед ќе биде Жоао Невеш од редовите на Бенфика. Португалскиот тим го проценува плејмејкерот на 100 милиони евра, но не е јасно дали премиерлигашот ќе биде подготвен да ја плати оваа сума за 19-годишниот играч.

Веќе две сезони е стандарден играч во Бенфика, лани настапи на 31 натпревар, а сезонава веќе има 46 настапи зад своето име.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пиоли сигурно добива отказ: Милан назначува поранешен играч на кормилото

Desk

Холанѓанец ќе го наследи Јирген Клоп на клупата на Ливерпул

Desk

ПСЖ е подготвен да плати 200 милиони евра за тинејџер на Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе