Спорт Фудбал

Арсенал во Кимих гледа идеално засилување за следната сезона

Арсенал е еден од главните кандидати за потписот на Џошуа Кимих од Баерн Минхен. Германецот ова лето ќе има откупна клаузула од 40 милиони евра во својот договор со Баварците што му истекува во летото 2025 година.

Шпекулациите се дека Кимих сака нов предизвик во кариерата, а менаџерот на Арсенал, Микел Артета ќе се обиде да го убеди да се пресели во Лондон. Германскиот репрезентативец игра на позицијата десен бек, но подеднакво добро се снаоѓа и во средниот ред, а токму тоа го прави интересен за многу клубови.

Се очекува понуди за Кимих да испратат и Манчестер јунајтед, Барселона, но и уште неколку други европски гиганти.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пиоли сигурно добива отказ: Милан назначува поранешен играч на кормилото

Desk

Холанѓанец ќе го наследи Јирген Клоп на клупата на Ливерпул

Desk

ПСЖ е подготвен да плати 200 милиони евра за тинејџер на Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе