Кошарка Спорт

Бостон реди победи, Денвер славеше без Јокиќ и Мареј (ВИДЕО)

Бостон продолжува да реди победи и стигна до деветтата во низа откако славеше на гости кај Чикаго со 124-113. Џејсон Тејтум постигна 26 поени за Селтикс, а Сем Хаузер и Ал Хорфорд имаа по 22. Гостите иако беа без Кристапс Порцингис и Џејлен Браун немаа проблеми да запишат нов триумф.

И Денвер беше без својот тандем Никола Јокиќ и Џамал Мареј, но тоа не беше пречка шампионот да победи во Портланд со 114-111. Реџи Џексон имаше 23 поени, а Арон Гордон 22 поени и 12 скока за Нагетс.

Хјустон е еден од тимовите во најдобра форма и утринава го запиша осмиот триумф по ред со 147-109 против Јута. Џејлен Грин имаше 41 поен, а Фред ван Влит имаше 34 за Рокетс, кои прават силен атак на местата кои водат во плеј-ин турнирот.

НА ОСТАНАТИТЕ НАТПРЕВАРИ
Њујорк – Бруклин 105-93
Орландо – Сакраменто 107-109
Атланта – Шарлот 132-91
Сан Антонио – Феникс 106-131
Вашингтон – Торонто 112-109

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФОТО галерија: Историски триумф на Тиквеш во Купот на Македонија

Дејан Дејан

Бостон со победа против Индијана го отвори финалето на Истокот

Дејан Дејан

Милевски повика 27 фудбалери за пријателските со Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе