Спорт Фудбал

ФОТО галерија: ПАОК го декласираше Динамо за пласман во четвртфиналето од КЛ

Фудбалерите на ПАОК во реваншот од осминафиналето во Конференциската лига го совладаа загрепски Динамо со 5:1 и го продолжи настапот во третото по ранг европско клупско натпреварување.

Во тимот на хрватскиот шампион од двајцата наши интернационалци настапи само Стефан Ристовски додека Аријан Адеми не е пријавен за мечевите во Конференциската лига.

Динамо не успеа да ја одбрани предноста од 2:0 по првиот меч, а ПАОК ја анулираше уште во првото полувреме кога со головите Баба, Сучиќ кој ја погоди сопствената мрежа и Брендон имаше водство од 3:0.

Во 49. минута Хоџа намали на 3:1, а потоа следуваа погодоците на Кулеракис и Живковиќ од пенал за триумф од 5:1.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пиоли сигурно добива отказ: Милан назначува поранешен играч на кормилото

Desk

Холанѓанец ќе го наследи Јирген Клоп на клупата на Ливерпул

Desk

ПСЖ е подготвен да плати 200 милиони евра за тинејџер на Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе