Ракомет Спорт

Е.ПЕЛИСТЕР ДИРЕКТНО ВО ГРУПИТЕ,КВАЛИФИКАЦИИ ЗА МЕТАЛУРГ И БУТЕЛ

ЕХФ  ги објави  насоките за сезоната во Европската лига.Во новоформираното  клупско натпреварување што е трансформација на Купот на ЕХФ,12 екипи меѓу кои и Еурофарм Пелистер,  според рејтингот имаат привилегија за директен пласман во групите. Девет екипи  почнуваат од 2.коло квалификации а уште 30 тима,помеѓу кои се Металург и Бутел, за влез во групната фаза  стартуваат од 1.квалификациско коло.Ждрепката за квалификациите ќе се одржи на 28 јули во Виена.Првото коло квалификации е закажано за 29 и 30 август.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе