Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Вардар повторно подобар од Алкалоид, остана во трката титулата

Ракометарите на Вардар и во второто соочување сезонава беа поуспешни од градскиот ривал Алкалоид и овој пат го совладаа со 24:21.

Со оваа победа “црвено-црните” останаа во трката за шампионската титула и го задржаа чекорот со лидерот Еурофарм Пелистер.

Најефикасен во победничкиот тим со осум погодоци беше Косуке Јасухира, а по три пати прецизни беа Стефан Петриќ и Хансер Родригез. На спротивната страна браќата Марко и Дамјан Митеви по пет пати се запишаа во листата на стрелците.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе