Спорт Тенис

Халеп се уште размислува за настап на УС Опен

Поранешниот светски рекет број 1 во женска конкуренција и освојувачка на две Гренд слем титули, Симона Халеп изјави дека се уште не донела конечна одлука дали ќе настапи на Отвореното тениско првенство на САД.

Во моментов втората тенисерка на ВТА листата настапува на турнирот во Прага и најави дека одлуката ќе соопшти на почетокот од следната недела и таа ќе зависи од тоа дали организаторот во Њујорк ќе направи измени во строгите протоколи.

До овој момент од Топ 10 настапот на Флешинг медоуз го откажаа Ешли Барти, Елена Свитолина и Кики Бертенс.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Германците незапирливи на отварањето на Европското првенство

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Радост, тага, солзи, мешани емоции на тартанот на Олимпико во Рим

Дејан Дејан

На повидок големо предавство: Хезоња од Реал Мадрид се сели во Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе