Ракомет Спорт

Осум домашни екипи на турнирот во Струга

На 48-то издание ќе учествуваат осум екипи од земјава и тоа Вардар, Металург, Еурофарм Пелистер, Охрид, Бутел, Пролет, Прилеп и домаќинот Струга.  Екипите ќе се поделат во две групи по четири.
На завршниот ден од турнирот тимовите ќе се борат за пласман според редоследот на табелата по првата фаза.

Традиционалниот ракометен турнир во Струга ќе се одржи од 12 до 16 август.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе