Спорт

Шест хокеари не ја продолжуваат сезоната во НХЛ

До овој момент шест хокеари најавија дека нема да им се приклучат на своите тимови во продолжението од сезоната.

Први кои во пресрет на подготовките се повлекоа од своите тимови се Свен Берчи од Ванкувер и Тревис Хамоник од Калгари, а од вчера им се приклучија уште хокеарот на Едмонтон, Мајк Грин, Роман Полак од Далас, играчот на Монтреал, Карл Алзнер и Стивен Кемпфер од Бостон.

Сите стравуваат за своето, но и здравјето на најблиските, а Кемпфер истакна дека неговата сопруга и синот имаат вродени проблеми со срцето и евентуалната инфекција со Ковид 19 за нив може да биде исклучително тешка.

Сезоната во НХЛ продолжува на први август, а мечевите ќе се играат во Едмонтон и Торонто.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе