Спорт Фудбал

Уште еден историски подвиг на Меси

Барселона го совлада Ваљадолид со 1:0 и се задржа во трката за шампионската титула во Шпанија.

Единствениот гол за Каталонците беше дело на Артуро Видал и тоа по асистенција на Лионел Меси кој со ова додавање влезе во историјата на Примера како прв играч кој во една сезона забележал преку 20 гола и исто толку асистенции.

До овој момент овој подвиг во 21 век успеал да го постигне само Тјери Анри додека го носеше дресот на Арсенал.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе