Спорт Фудбал

УЕФА ги одреди двојките за четвфинале во Лига Европа

ЛИГА ЕВРОПА

1/4    ФИНАЛЕ          ГЕРМАНИЈА       10.08 -21 08.2020

ШАХТЈОР/ВОЛФСБУР Г- БАЗЕЛ/А.ФРАНКФУРТ

МАНЧЕСТЕР Ј./ЛАСК – КОПЕНХАГЕН/БАШАКШЕХИР

ИНТЕР/ХЕТАФЕ – БАЕР Л./Г.РЕНЏЕРС

ВУЛВЕРХЕМПТОН/ОЛИМПИЈАКОС – РОМА/СЕВИЉА

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе