Спорт Фудбал

Обамејанг побара поголема плата за да остане во Арсенал

Пјер-Емерик Обамејанг е убедливо најдобриот фудбалер на Арсенал оваа сезона. Голгетерот има уште само една година од договорот со „топчиите“, па раководството сака што побрзо да започне преговори за продолжување на соработката.

Габонецот веќе ги кажал своите барања и очекува значително зголемување на платата, односно 250.000 фунти неделно. Досега тој заработуваше нешто помалку од 200.000 фунти.

Сезонава Обамејанг има 22 голови на 36 натпревари за Арсенал во сите конкуренции.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе