Категорија : Uncategorized

Uncategorized Спорт Фудбал

Адеми најдобар фудбалер во Хрватска

Дејан Дејан
Капитенот на загрепски Динамо и член на репрезентацијата на Македонија, Аријан Адеми е прогласен за најдобар фудбалер во Хрватска за годинава што изминува. Во анкетата...
Uncategorized Најважни

Шест матични лекари почнаа со работа на инфективното одделение во Прилеп

Дејан Дејан
Прилепските матични лекари од вчера  се вклучија во дежурставата на Инфективното одделние во болницата во Прилеп. Како што информираат од нивното Здружение,  тие  имаат 4...
Uncategorized Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Фудбалските надежи се подготвуваат за решавачките дуели

Дејан Дејан
Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ги финишира подготовките во Скопје за настап на клучниот натпревар во групата за нов пласман во завршницата на...
Uncategorized

Пердју: Штета е Софија да го блокира Скопје за ЕУ и да создаде непријателство

Дејан Дејан
Штета би било доколку Бугарија го запре процесот на пристапување на Република Северна Македонија во Европската Унија, смета американскиот дипломат Џејмс Пердју, поранешен амбасадор во...
Uncategorized Култура

Скопскиот џез фестивал со концерти во живо, онлајн и на тв

Дејан Дејан
Годинешниот, 39-ти по ред Скопски џез фестивал, ќе се одржи во својот стандарден термин, од 14-17 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што...
Uncategorized

Антикорупциска: 1,8 милиони евра исплатени за апанажа, директори си доделувале возила на неограничено користење

Дејан Дејан
Законски измени околу правото на апанажа за државните функционери и висината на сумата коија има се исплаќа ќе бара Антикорупциската комисија откако нивната анлиза покажала...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе