Категорија : Uncategorized

Uncategorized

Ковачевски: Нови 350 милиони евра инвестиции на АД ЕСМ во енергетиката и екологијата во Битола и регионот

Дејан Дејан
АД ЕСМ за Битола и регионот најави три нови проекти – изградба на гасна електрана, фотонапонски електрани и топлификација за градот Битола, инвестиции со вкупна...
Uncategorized

Мицкоски тврди дека Вице Заев изнудувал 250.000 евра од битолска фирма  

Дејан Дејан
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на брифинг со новинарите презентираше записници за кои тврди дека се фалсификувани и со нив се открива скандал во...
Uncategorized

Средба на Филипче со поранешни министри за нов Клинички центар

Дејан Дејан
Секое друго решение освен нов клинички центар, на ново место како гринфилд инвестиција би било парцијално решение,е заклучокот од средбата на министерот Филипче со поранешните...
Uncategorized Македонија

Претседателот Пендаровски: Да се сеќаваме на вистината за холокаустот, за никогаш да не се повтори

Дејан Дејан
Во рамки на одбележувањето на 78-годишнината од холокаустот на македонските Евреи, претседателот Стево Пендаровски попладнево се обрати на комеморативниот настан организиран од Италијанската амбасада во...
Uncategorized Ракомет Спорт

Лазаров: Чест е да се отвори ново поглавје против најдобрата селекција на светот

Дејан Дејан
Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров на новата функција ќе дебитира против актуелниот светски и олимписки шампион, Данска. Со ангажирањето на капитенот и...
Uncategorized Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Потенцијалните репрезентативци подобри од Работнички

Дејан Дејан
Мини подготовките на потенцијалните репрезентативци заврши со контролниот натпревар против Работнички во која избраниците на селекторот Игор Ангеловски забележаа победа од 2:0. Селекцијата стигна до...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе