Категорија : Uncategorized

Uncategorized Култура

Скопскиот џез фестивал со концерти во живо, онлајн и на тв

Дејан Дејан
Годинешниот, 39-ти по ред Скопски џез фестивал, ќе се одржи во својот стандарден термин, од 14-17 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што...
Uncategorized

Антикорупциска: 1,8 милиони евра исплатени за апанажа, директори си доделувале возила на неограничено користење

Дејан Дејан
Законски измени околу правото на апанажа за државните функционери и висината на сумата коија има се исплаќа ќе бара Антикорупциската комисија откако нивната анлиза покажала...
Uncategorized Економија Топ вести

И сметот на Еуростандард под контрола на вработени на НБМ

Дејан Дејан
Според планот, денеска е првиот ден кога со решение на Народната банка стечајниот управник влегува и ја презема централата на Еуростандард. И додека клиентите на...
Uncategorized

Со новиот План се бришат барокните фасади и нема да се доврши „Скопје 2014“ – дел од архитектите бараат уривање

Дејан Дејан
Градоначалникот на Центар тврди дека со Предлог-деталниот урбанистички план за централното градско подрачје „Мал ринг“ ќе се спречи да се комплетира проектот „Скопје 2014“. Неизградените...
Uncategorized

„Телма“ анкета: За третина од испитаниците Коронавирусот не е пречка за да излезат и да гласаат

Дејан Дејан
Епидемијата на коронавирусот во Македонија, ризикот и опасностите кои ги носи самиот изборен процес, не се пречка кај 36,1 отсто од испитаниците да излезат да...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе