Категорија : Свет

Вести Свет Топ вести

Турција пресретна грчки авиони во источен Медитеран

Дејан Дејан
Турското Министерство за одбрана соопшти дека со пресретнување се оддалечени шест грчки воени авиони Ф-16 кои се приближувале кон зоната на источен Медитеран, каде Анкара...
Свет

Доналд Трамп предупреди дека Џо Бајден ќе го уништи “американскиот сон” на крајот на републиканската конвенција

Дејан Дејан
Со огномет во главниот град на соединетите држави кој ги испиша зборовите Трамп и 2020-та, но и оперска арија која американскиот лидер и негово семејство...
Вести Свет Топ вести

Еврокомесарот Фил Хоган поднесе оставка од морални причини поради Ковид-19

Дејан Дејан
Заплеткан во скандал поради неговото присуство на настан каде не се почитувале препораките за заштита од Ковид-19, еврокомесарот за трговија, Фил Хоган поднесе оставка. Скандалот...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе