Категорија : Свет

Свет

Доколку добро напредува Трамп утре би можел да се врати во Белата куќа

Дејан Дејан
Лекарскиот тим кој се грижи за здравствената состојба на претседателот Доналд Трамп информира дека доколку вечерва добро напредува утре би можел да се врати во...
Свет Топ вести

Кластерот на Трамп се шири, покрај негови соработници инфицирани и тројца новинари

Дејан Дејан
Течат критичните два дена на американскиот претседател Трамп во борба со корона вирусот. На фотографиите кои ги испрати Белата куќе се гледа како тој работи...
Свет Топ вести

Борисов: Штом можат да го изразат незадоволството, значи има демократија

Дејан Дејан
Секогаш ќе има незадоволни, но ако можат да го изразат своето незадоволство, тогаш има демократија. Вака го коментираше синоќешното четврто Големо народно востание бугарскиот премиер...
Свет Топ вести

Не стивнуваат судирите во Нагорно Карабах

Дејан Дејан
Ерменското Министерство за одбрана соопшти дека азербејџанските сили го гранатирале Степанакерт, главниот град на самопрогласената република Нагорно Карабах, а на Фејсбук објави видео од последиците...
Свет Топ вести

Нова Каледонија на втор референдум за независност од Франција

Дејан Дејан
Утрово се отворени 304 избирачки места во Нова Каледонија на втор референдум за самоопределување, на кој жителите на таа француска прекуморска територија на Пацификот ќе...
Свет

Азербејџан ја презеде контролата над Мадагиз во Карабах

Дејан Дејан
Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев соопшти дека армијата на неговата земја го зазела селото Мадагиз на линијата на разделување во Нагорно-Карабах. „Денеска, азербејџанската војска го...
Свет

Претседателот на Нагорно Карабах се приклучи на армијата на фронтот

Дејан Дејан
Претседателот на самопрогласениот ерменски регион во Азербејџан, Нагорно-Карабах, Арајик Арутјунјан изјави дека тој лично се упатил на фронтот во борбата против азербејџанската армија. Азербејџанските сили...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе