Категорија : Свет

Ковид19 Свет Топ вести

Можно максимално предупредување за Ковид-19 во Париз

Дејан Дејан
Француската Влада е подготвена да издаде максимално предупредување за Ковид-19 во Париз в понеделник, изјави министерот за здравство, Оливие Веран. Тој потег најверојатно ќе доведе...
Најважни Свет

Трамп и Меланија од карантин: Се чувствуваме добро ги одложивме сите ангажмани

Дејан Дејан
Белата куќа објави изјава од лекарот на американскиот претседател Доналд Трамп со која се потврдува дека претседателот и првата дама Меланија Трамп се позитивни на...
Вести Најважни Свет

Доналд и Меланија Трамп позитивни на корона вирус

Дејан Дејан
Американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија се позитивни на вирусот корона, откако неговиот најблзок советник, 31-годишната Хоуп Хикс, исто така е позитивна на...
Свет Топ вести

Почина пациент во Хрватска- во вената му вбризгале дезинфициенс

Дејан Дејан
Шеесет и двегодишен пациент починал во загрепската болница откако медицински персонал во болницата за време на хемодијализа во вената му вбризгале дезинфициенс. Болницата прво објави...
Свет Топ вести

Над 73 милиони гледачи ја следеле правата тв-дебата Трамп-Бајден

Дејан Дејан
Повеќе од 73 милиони луѓе во САД го следеа првиот круг на предизборните телевизиски дебати меѓу актуелниот претседател Доналд Трамп и кандидатот на демократите Џозеф...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе