Филмски грабеж на кралски скапоцености во Шведска

Кралски скапоцености од непроценлива вредност биле украдени од катедралата Странгнас на југоистокот на Шведска, а потоа крадците побегнале со глисер. Потрагата по нив е во тек. Помеѓу украдените предмети се...

Во општина Чаир отворена „Кока-кола активна зона“

Во Топанско Поле денеска беше пуштена во употреба единаесеттата „Кока-кола активна зона“. Чаирската „Кока-кола активна зона“ го означува почетокот на третиот циклус од проектот, а до крајот на годината ќе бидат поставени...

Среќни денови за купувачите во НЕПТУН

„Lucky days” во НЕПТУН! Денови на среќни купувачи од 09-12.07.2018г. со супер понуди, големи попусти и шопинг до 48 рати со happy кредитот! НЕПТУН како најголем малопродажен ланец за бела...

Дачиќ со песна го прими Коѕијас

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со песна го прими шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во Вила Мир. Според српските медиуми Коѕијас дури и си порачал песна од...

Натпревар во алпско скијање на роботи

За време на Олимпијадата во Јужна Кореја, во малото место Дунае се одржа натпревар во алпско скијање на роботи. Сите „натпреварувачи“ мораа да имаат висина од преку 50 сантиметри, да...

“Coca – Cola Активна зона” и за Гостиварци

Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca - Cola и Пивара Скопје наречен "Coca - Cola Активни зони". Во доцните попладневни часови, во присуство на голем број...