Категорија : Uncategorized

Uncategorized

Шест години од Преспанскиот договор, кои се обврските што останаа неисполнети

Дејан Дејан
Договорот од Преспа е жив доказ дека и најтешките спорови можат да се решат кога лидерите го даваат приоритетот на поголемото добро пред сè, е...
Uncategorized

Ниту 1,4 милијарди евра не го убедија Меси да се пресели во Саудиска Арабија: Семејстовото е поважно од парите

Дејан Дејан
Претседателот на саудискиот клуб Ал-Хилал, Анмар Ал Хаили објави дека Лионел Меси не прифатил понуда од 1,4 милијарди евра. Ал-Хилал сакал да го доведе Аргентинецот...
Uncategorized Македонија Топ вести

Демири контра ДКСК- директорите разрешени поради пропусти во работата

Дејан Дејан
За министерот за здравство Илир Демири пропустите во работата на директорите на Клиниката за кардиохирургија Марјан Шокаровски и Клиниката на токсикологија Данил Петровски биле пресудни...
Uncategorized

ОЈО отвори истрага против седуммина осомничени дилери, еден искршил три полициски коли и избегал

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против седуммина осомничени дилери. Двајца од нив се сомничат за продолжено извршување на кривичното дело,...
Uncategorized Вести Македонија

Бајрами: Кога се најавува укинување на Бадентер и на балансер, се создава антидржавна политика

Дејан Дејан
Многу нешта се нормални во ненормални услови и ненормална држава. Тенденцијата е многу лоша, намерата е многу лоша и тенденциозно е дефинитивно, рече Наим Бајрами,...
Uncategorized Вести Избори 2024 Македонија Топ вести

Пендаровски повеќе се рекламирал на телевизија, Силјановска Давкова на радио

Сашо Чавдаров
Досегашниот претседател Стево Пендаровски се рекламирал скоро двојно повеќе на телевизија од новата претседателка Гордана Силјановска Давкова пред првиот круг од претседателските избори, покажува извештајот...
Uncategorized Избори 2024

Изборниот процес тече мирно – дел од граѓаните гласаат и за двата избори, а некои само за парламентарни

Дејан Дејан
Навремено и без никакви проблеми тече гласањето во општините Чаир и Сарај. Претседателите на избирачките одбори очекуваат изборниот процес да помине мирно. „Ние започнавме во...
Uncategorized

Осигурителните компании разочарани откако им го укинаа поскапувањето за регистрација

Сашо Чавдаров
Осигурителните компании изразија разочараност откако Владата им го укина поскапувањето на полисите за задолжителна автоодговорност при регистрација на возилата. Стопанската комора, пак, реагира дека се...
Uncategorized Вести Свет Топ вести

Полицијата влезе во кампусот на „УКЛА“: Пропалестинските демонстранти остануваат и покрај наредбите да си заминат

Дејан Дејан
Стотици пропалестински демонстранти останаа зад барикадите во кампусот на Универзитетот во Калифорнија и покрај наредбите на полицијата да го напуштат, додека полициските сили се подготвуваа...
Uncategorized Вести Македонија Најважни

Нов тарифник за враќање на старите цени или поскапа полиса за авто осигурување – одлуката утре

Дејан Дејан
Утре ќе се одлучува што ќе се прави со одлуката на осигурителните компании за поскапување на задолжителната осигурителна полиса. Владини извори за Телма велат дека...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе