Категорија : Македонија

Македонија Топ вести

Повеќе „птици“ на иста жица за прислушување – но нема мешање на линиите

Дејан Дејан
Обвинителството со резолуција ја затвори постапката по известувањето на Наќе Чулев затоа што министерот за внатрешни работи сметаше дека незаконски следењето на комуникации во МВР...
Македонија Топ вести

Објект кај „Мавровка“ никна, а надлежните институции се уште не знаат дали е законски

Дејан Дејан
Течат роковите за Државниот градежен инспекторат кој треба да утврди дали објектот кој што се гради кај трговскиот центар „Мавровка“ е законски или не. Од...
Ковид19 Македонија Најважни

Пазарниот инспекторат со последно предупредување до угостителите, од вечерва засилени инспекции на терен

Дејан Дејан
Полни дискотеки и ноќни клубови, концерти и пеачи, свадби во ресторани и толпи свдабари по улица. Викендов за дел од граѓаните вака изгледаше новото нормално...
Ковид19 Македонија Најважни

11-та жртва од Ковид – 19 во Штип, нови пет заболени во штипска конфекција

Дејан Дејан
Штип ја бележи 11 жртва, штипјанец на возраст од околу 55 години почина во Градската болница 8 ми септември, претходно имал и други здравствени проблеми....
Ковид19 Македонија Најважни

Штипската болница ќе постави монтажна болница за бранот од септември

Дејан Дејан
Штипското Инфективно одделение од септември се проширува. Новата мотнажна болница, која до септември ќе се отвори ќе има капацитет за дополнителни 50 пациенти. Директорот на...
Македонија Најважни

Грчката Влада ги заострува мерките на копнените граници

Дејан Дејан
Поради зголемениот број поминувања кон соседните земји, но и поради зголемениот број позитивни случаи на граничните премини, грчката Влада, со одлука на премиерот Кирјакос Мицоакис,...
Македонија Најважни

ЈО: Нема основа за јавнообвинителска интервенција за работата на ОТА и АНБ

Дејан Дејан
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Резолуција дека нема место за јавнообвинителска интервенција во поглед на поднесеното писмено известување од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе...
Македонија

Сообраќајка во тунелот кај Катланово, во прекин автопатот Велес-Скопје

Дејан Дејан
Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје. Сите возила се пренсочуваат од клучката...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе